První pokus Apple vytvořit kompaktní počítač s barevným monitorem se příliš nepovedl. Uživatelé, kterým se líbila barevná novinka velmi brzy zjistili, že počítač Macintosh Classic je příliš pomalý a omezený v možnostech rozšíření. Po osmi měsících od uvedení Macintoshe Color Classic se tedy objevuje nová verze Color Classic II, která tyto problémy má řešit.
Informace o produktu Macintosh Color Classic II
Apple uvolnil Macintosh Color Classic v únoru 1993. Color Classic lze asi nejlépe popsat jako koncept, který zašel příliš daleko nebo možná ne dost daleko. Color Classic byl určen jako náhrada černobílého Macintosh Classic II a měl výborný 10" Sony Trinitoron monitor umožňující rozllišení 512 x 384. Měl 16 MHz 68030 procesor na 16 bit sběrnici. Apple nabízel koprocesor 68882. Počítač podporoval maximálně 10 MB RAM. 4 MB RAM byly na základní desce. Color Classic měl jeden procesor direct slot umožňující rozšíření. Hlavními nevýhodami byl limit 10 MB RAM, 16-bit sběrnici a neschopnost zobrazit jiné rozlišení než 512 x 384 bodů. Ve spojených státech byl tento počítač prodáván pod jménem Performa 250. Ačkoliv pro Japonský trh Apple dodával ještě Macintosh Color Classic II, lze tento model považovat za poslední model originálních kompaktních Macintoshů.
Informace o produktu Macintosh Color Classic
Classic II byl na trh uveden v říjnu 1991. Tento počítač byl aktualizovaným počítačem Macintosh Classic a náhradou za stařičký SE/30. Postaven byl na modifikované základní desce LC. Classic II má 16-bit datovou cestu a maximální množství 10 MB RAM. (Classic II je pomalejší než SE/30, i když oba používají stejný procesor 68030). Tyto nevýhody a chybějící expanzní slot z něj dělají velmi špatnou náhradu SE/30 tím se kvalifikoval mezi jedny z nejhorších klasických Maců, které Apple vyrobil. Classic II je také posledním Macem, který používá 9" černobílou obrazovku.
Informace o produktu Macintosh Classic II
Macintosh Classic byl představen společně s Macintoshem IIsi a Macintosh LC jako levné trio počítačů. Apple tyto modely uvedl na trh aby mohl konkurovat levným IBM klonům, které byly svého času velmi populární. Classic reprezentoval u Apple extrémní low end. Byl to nejlevnější ze všech Maců s cenou 999 dolarů a jako první dosáhl této hranice.
Informace o produktu Macintosh Classic
Ve své době měl Macintosh SE FDHD asi nejlepší poměr cena/výkon. Postrádal sílu Macintoshe SE/30 ve smyslu rychlosti a maxima RAM, ale jeho cena byla více než rozumná. SE FDHD se původně dodával s Mac OS 6.0.3 a byl schopný běhat i se systémem 7.5.5. S cenou 3700 dolarů v roce 1989 to byla relativně rozumná koupě.
Informace o produktu Macintosh SE FDHD
Důležité upozornění: Přestože bylo věnováno maximální péči tomu, aby údaje uvedené u jednotlivých modelů bylo maximálně přesné, mohla se vloudit chyba. V takovém případě použijte e-mail malenovinky (zavináč) firstnet (tečka) cz nebo emailový formulář.
Pro zaručení přesnosti má každá z položek jednu z následujících ikon.
Označující, že produkt nebyl řádně revidován. Mohou se v popisech objevovat chyby jak v parametrech, tak různé překlepy či může chybět popis produktu.
Označující, že produkt byl revidován jedním uživatelem. V této fázi by měl mít produkt již hotové všechny popisky a opraveny nejzásadnější chyby.
Označujícící, že produkt byl revidován více uživateli a měl by tedy obsahovat zaručené a přesné údaje bez chyb. Záznam o produktu by tedy měl být také kompletní. Tento stav získá záznam, o kterém jeden či více uživatelů prohlásí, že je v pořádku.